اخذ مجوز پروژه تاب آوری از شورای شهر تهران

به منظور اخذ مجوز پروژه برچسب انرژی ساختمان از شورای شهر، جلسه‌ای در روز سه شنبه مورخ 10/07/1397 با حضور مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت پترو انرژی شهر و رئیس شورای شهر تهران برگزار گردید.

دراین نشست گروه پترو انرژی شهر با توجه به مصرف زیاد انرژی برق توسط قطارهای مترو و اهمیت ذخیره‌سازی انرژی حاصله از ترمز دینامیک این قطارها، توانایی خود را در بررسی انواع سیستم‌های ذخیره انرژی (ESS) در قطارهای مترو اعلام داشت. در انتها موافقت اولیه جهت مطرح شدن پروژه پیشنهادی در صحن شورا انجام گردید.

 

حداقل 7 ایستگاه دیگر از خط 7 مترو تا پایان سال افتتاح می‌شود

حداقل 7 ایستگاه دیگر از خط 7 مترو تا پایان سال افتتاح می‌شود.

علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه:

700 میلیارد تومان اوراق مشارکت نهایی شده و اعتبار آن در حساب بانک عامل است.

5 ایستگاه خط 7 در تیرماه افتتاح شد و تلاش می‌کینم تا پایان سال 5 ایستگاه حدفاصل مهدیه تا بسیج در قسمت شرقی و 2 ایستگاه تربیت مدرس و میدان صنعت در قسمت شمالی به بهره برداری برسد.

 

افشانی شهردار تهران

افشانی شهردار تهران: خط 6 مترو بطور کامل در هفته دولت سال آینده افتتاح می‌شود.

10 کیلومتر مترو خط شش با 4 ایستگاه در آبان ماه افتتاح می‌شود

 

 

 

بررسي پيشرفت‌ها، برنامه‌ها، رفع موانع و مشكلات

بررسي پيشرفت‌ها، برنامه‌ها، رفع موانع و مشكلات

بازديد جناب مهندس امام مديريت محترم عامل و جناب دکتر مشکوری مدیرعامل شرکت پترو انرژی شهر و جمعي از معاونين ، مشاوران، مجريان و مديران از خط شش مترو
(حد فاصل دولت آباد تا ميدان شهدا)

 

 

 

 

 

 

دبیر کمیسیون عمران شورا، اتفاق تازه‌ایی در خط 6 مترو تا پایان شهریور نمی‌افتد.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: به دلیل کمبود اعتبارات احتمالاً بخشی از خط 6 مترو که قرار بود تا پایان شهریور ماه تکمیل شود، به بهره برداری نرسد.

محمد علی کرونی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص سرانجام خط 6 مترو تهران، گفت: احتمال اتفاق تازه‌ای تا پایان شهریور ماه نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: براساس پیشرفت کار به مظر می‌آید 10 کیلومتر از خط 6 که قرار بود تا پیش از آغاز سال تحصیلی به بهره برداری برسد به زمان اعلام شده نرسد و دلیل اصلی آن عدم تزریق اعتبارات لازم است.

کرونی با بیان اینکه در بودجه سال 97 اعتبار خوبی برای توسعه مترو پیش بینی شده است گفت: تاکنون بودجه مترو از سوی معاونت مالی شهرداری تهران به مترو داده نشده که امیدواریم تا پایان مهرماه وضعیت تزریق اعتبارات بهبود یابد.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص خط 7 مترو تهران هم توضیح داد: در حال حاضر اولیت اصلی خط 6 مترو است و خط 7 اولویت بعدی است.

به گزارش مهر، قرار است صبح دوشنبه شهردار تهران از خط 6 مترو بازدید کرده و از نزدیک در جریان تکمیل این خط قرار گیرد.